تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - حتما بخوانید: رجانیوز را بهتر بشناسیم / روایت مستندی از روش های تخریب در رسانه های پایداری

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث


1

با تمام شدن انتخابات و آرام تر شدن فضا، حالا زمان خوبیست تا به بررسی علل و عوامل شکست ناباورانه ی اصولگرایان بپردازیم.

عده ای می گویند اگر ائتلاف می شد اصولگرایان شانس پیروزی داشتند. اما عده ی دیگری که در این زمینه مقصر اصلی هستند، بدون توجه به موج هایی که با یک دست شدن و وحدت به وجود می آید (اتفاقی که در مورد عارف و روحانی افتاد)، می گویند حتی جمع تمام رای های اصولگرایان نیز به رای های حسن روحانی نمی رسید!

به اندازه ی کافی در این زمینه صحبت شده است. چیزی که زیاد درباه ی آن صحبت نشده، تخریب های انتخاباتی است!

جبهه ی پایداری -زاییده ی دولت احمدی نژاد- که در مورد ائتلاف نکردن، در کنار علی اکبر ولایتی جزو مقصرین اصلی شناخته می شود، در زمینه ی تخریب های انتخاباتی یکه تاز میدان است!

در این مطلب قصد داریم فقط به برخی شیوه های تخریبی رسانه ی اصلی پایداری-رجانیوز- بپردازیم. از آن جایی که پایداری، رقیب اصلی کاندیدای اصلح خود را قالیباف می دانست، طبیعی است که اکثر تخریب هایش نیز معطوف به او بوده باشد. از این رو ما نیز به بررسی برخی از این موارد پرداخته ایم. شما نیز با یک جست و جوی ساده در این سایت می توانید مطالب غیر اخلاقی این سایت درمورد تمام افرادی که به نحوی منافع این گروه را تهدید می کرده اند را ببینید.

روش اول: تیترهای فریبنده و مغرضانه

رجانیوز در این روش با توجه به این که خیلی ها فقط تیتر مطلب را خوانده و به متن آن توجهی نمی کنند(به خصوص کسانی که به جبهه ی پایداری گرایش داشته و به رجا اعتماد دارند!)، تیترهای متفاوتی نسبت به متن می زند که درصورت خواندن متن می توان به مغرضانه و فریبنده بودن تیتر پی برد. برای مثال به چند عکس زیر توجه کنید:


۱-تحریف سخنان سردار رمضان شریف

 

 

2-طوری تیتر زده اند که گویی قالیباف به دادگاه احضار شده است!

 

3-خودتان قضاوت کنید!

قالیباف که گفته بود:

رجانیوز که تیتر زده و نوشته بود:

 

4-طوری نوشته اند خصوصی که انگار خبر یک پارتی شبانه را داده اند! ضمنا اگر خصوصی بوده، شما از کجا مطلع شده اید!؟

۵-مطمئنا می دانند که این مطلب طنز بوده است. پس دلیل این طور تیتر زدن چیست؟!

۶-باز هم قضاوت با خودتان! مطلب کنایه آمیز سایت فردا را کرده اند پیراهن عثمان!

۷- این ها را هم بد نیست ببینید

روش دوم: قرار دادن مردم در مقابل قالیباف

رجانیوزی ها که از محبوبیت قالیباف در بین مردم به واسطه ی کارنامه ی درخشانش می ترسند، خیلی سعی دارند او را در مقابل مردم قرار دهند!

روش سوم: اصولا رجانیوزی ها عادت دارند همه را از دایره ی دین و دین داری خارج کنند! اول اصلاح طلبان را از همه ی دوایر خارج کرده(!) و سپس با این توهم که مردم منتظر این هستند که ببینند پایداری چه کسی را معرفی می کند تا به او رای دهند، قالیباف را نیز به حلقه ی اصلاح طلبان می چسباند. این دروغ ها حالا که انتخابات تمام شده و گزینه ی اصلاح طلبان، حسن روحانی بوده نه قالیباف، بیشتر از گذشته رنگ می بازند…

روش سوم: دروغ بافی و توهم / ماجرای ۸+۷ چه بود؟

هرچند تمام روش های رجانیوزی ها را می توان در دسته ی دروغ گویی قرار داد، اما برخی از اخبار این سایت به صورت ویژه ای دروغ هستند!

۱-ماجرای ۸+۷:

رجانیوز در ۲۵ بهمن سال ۹۰ و در جریان انتخابات مجلس، در مطلبی از قالیباف می پرسد که چرا وانت های شهرداری برای ۸+۷ تبلیغ می کنند و برای مطلبش عکسی را نیز به عنوان سند ارائه می کند. ماجرا آن قدر بیخ پیدا می کند که این مورد به سوال از قالیباف می انجامد. در بررسی فیلم های ضبط شده توسط راهنمایی و رانندگی معلوم می شود که وانت های شهرداری در حال جمع کردن تبلیغات ۸+۷ می باشند(چرا که این تبلیغات در محل های غیرقانونی نصب شده بودند!) اما رجانیوز… دروغ که گناه نیست!

در مورد آقای روانبخش این نکته هم قابل ذکر است: همان طور که در تصویر نهم همین مطلب دیدید، روانبخش که اتفاقا عضو پایداری هم هست، در جایی گفته بود: فکر نمی کردم قالیباف تا این حد نقد ناپذیر باشد. اگر آقای روانبخش اسم این دروغ ها و تهمت هایشان را نقد می گذارند و منظورشان این است که آقای قالیباف این دروغ ها را بپذیرد، به قول یک بنده خدایی: من دیگه حرفی ندارم! و جا دارد ما هم بگوییم: فکر نمی کردم آقای روانبخش تا این حد دروغ گو باشد.

۲-پیامک های دروغین و نگرانی رجا برای بیت المال!

رجانیوز در ایام همین انتخابات، عکسی را منتشر کرد که ثابت می کرد قالیباف از سامانه ی شهرداری برای تبلیغات خود استفاده کرده. رجا تیتر زده بود: عکس: تبلیغات قالیباف با بودجه بیت‌المال

آن عکس این بود:

البته رجا بعد از این که  دروغ او را افراد فعال در شبکه های اجتماعی فاش کرده و گفتند که دو عدد آخر این سامانه ها با هم فرق دارد، مطلب را حذف کرد. بدون هیچ گونه عذرخواهی و توضیحی!!

۳- ماجرای دیدار قالیباف با هاشمی و خاتمی و سیدحسن خمینی و…!

ماجرا از این قرار است که رجا خبری منتشر می کند که قالیباف با این سه نفر دیدار کرده است. روابط عمومی شهرداری این خبر را تکذیب می کند.

رجا در جواب این تکذیبیه، توضیحات زیر را منتشر می کند که بیشتر شبیه به طنز است تا توضیح!

در مورد توضیح اول: آیا رجا انتظار دارد خود قالیباف شخصا خبر یک سایت زرد را تکذیب کند؟! قالیباف شهردار تهران است و خبر کذب دیدارش در هر زمینه ای هم بوده باشد، طبیعتا توسط روابط عمومی شهرداری باید تکذیب شود!

در مورد توضیح دوم: به راستی دوستان رجا، طنزنویسان ماهری هستند! چطور است که “طبعا آقای قالیباف اداره روابط عمومی خود را از تمام جزئیات …مطلع نمی کند” اما رجانیوز از این جزئیات مطلع می شود؟! آیا آیات قرآن در مورد اعضای جبهه ی پایدرای استثنا شده و آنان نیازی به رعایت آن ندارند؟!

۴- بالاخره قالیباف و ضرغامی مشکل دارند یا نه؟!

رجانیوز در مطلب زیر سعی کرده قالیباف و ضرغامی و رسانه های آن ها را دارای مشکل با یکدیگر نشان بدهد:

اما در مطلب زیر، موضوع دیگری عنوان شده است! بالاخره این ها تکلیفشان را با خودشان هم معلوم نکرده اند! در ادامه، از این یک بام و دوهوایی بیشتر خواهیم گفت.

ضمنا بهتر است رجانیوزی ها بدانند که در رسانه های قالیباف!! کاریکاتور خودش نیز کشیده شده و حتی عکس روی جلد هم می شود. و این در دنیای ژورنالیسم، اتفاق خاصی نیست.

۵-کدام درخواست؟!

در مورد درخواست زیر، بهتر بود رجا تصویر یکی ازاین درخواست های مکتوب را منتشر کند. این ها که از روابط عمومی شهرداری هم به شهردار نزدیک تر هستند، انتشار عکس یک نامه، آن هم نامه ای به دفتر آیت الله مصباح که نزدیکی زیادی با پایداری دارد، نباید کار سختی برایشان باشد!

۶-آقایان دین دار! وقتی خبری که رسمی نیست، چرا این طوری برایش تیتر می زنید؟!

روش چهارم: روزنامه ها و سایت های منتسب به قالیباف!

رجانیوز که گویا نوشتن از خود قالیباف برایش کفایت نمی کند، هر مطلبی در هر رسانه ای که طرفدار پایدرای نیست می بیند، از تیتر سایتها / روزنامه های منتسب به قالیباف استفاده می کند! جدای از این که این انتساب ها را چه کسی مشخص کرده، دیدن برخی از این تیترها خالی از لطف نیست:

روش پنجم: کاسبی فتنه

جبهه ی پایداری که اصلا معلوم نیست نقش خودش در فتنه چه بوده، از هرکس که خوشش نیاید، به او فورا برچسب ساکت فتنه می زند! جالب است که رسانه های خارجی، قالیباف را چوبزن فتنه، و رسانه های پایداری، او را ساکت فتنه می نامند!
جالب تر آن که رجانیوز ، علی لاریجانی را نیز در زمان انتخابات مجلس، ساکت فتنه می خوانده. البته این ربطی به رقابت آن ها با لاریجانی در آن زمان ندارد. نه! اصلا ربطی به آن ندارد!

روش ششم:  هرچه به نفع ما نباشد دروغ است!

۱-نظرسازی یا نظرسنجی؟!

این ماجرای نظرسنجی ها خیلی جالب است! هرجا به نفع رجا باشد درست است و در غیر این صورت نظرسازی است! ما بالاخره نفهمیدیم از نظر رجانیوز، نظرسنجی معتبر است یا غیرمعتبر؟! (لطفا عکس های زیر را با آهنگ پت و مت تماشا کنید!)

شاید بگویید رجا برخی نظرسنجی ها را معتبر و برخی را نامعتبر می داند. اما واکنش متفاوت رجا درباره ی نظرسنجی های سایت تبیان، این مساله را کاملا روشن می کند که: رجا نظرسنجی هایی را معتبر می داند که به نفعش باشند!

ماجرا این است که ابتدا رجانیوز، نظرسنجی سایت تبیان را که در آن قالیباف در صدر بوده، دروغ و نظرسازی می نامد:

اما تبیان که به خاطر همین فشارها، نظرسنجی را از سایتش برمی دارد، رجا متوهمانه مدعی می شود که عامل حذف این نظرسنجی معتبر،رشد خیره کننده ی آرای جلیلی بوده است!! و آخر هم مشخص نمی کند که نظرسنجی تبیان بالاخره معتبر است یا نظرسازی ناشیانه ای بیش نیست؟!

توهم رجا وقتی به اوج خود می رسد که آن ها با دیدن تعداد افراد در گردهمایی طرفدارن جلیلی، به این نتیجه می رسند که نظرسنجی یعنی کشک! یکی نیست بگوید برادر من! طبیعی است که در گردهمایی ها، افراد زیادی بیاییند. این می شود دلیل تا ما نظرسنجی های معتبر را کشک بخوانیم؟!

و در آخر و با اعلام نتایج انتخابات، جبهه پایداری با پررویی تمام می گوید که : دیدید گفتیم نظرسنجی ها اشتباه هستند؟!

و کاملا خودشان را به آن راه می زنند که نتیجه ی تخریب های بی شمار قالیباف(در همسویی رجا و رسانه های غربی) و اتحاد و یکپارچه شدن اصلاحات و حمایت هاشمی و خاتمی، باید هم به این نتیجه ختم شود. اتفاقا همان نظرسنجی ها نیز این را می گفتند. در این رابطه می توانیداین مطلب و نمودارهایش را ببینید.

۲- بالاخره راست است یا دروغ؟!

واکنش رجا در برابر تعریف رسانه های غربی از جلیلی و قالیباف دیدنی است:
نوشته شده در سه شنبه 4 تیر 1392
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت