تبلیغات
پایگاه خبری بیداری نیوز - نماینده مجلس: زندانی سیاسی نباید به صورت عمودی به زندان برود و افقی برگردد!

پایگاه خبری بیداری نیوز

بزرگ مردتاریخ

جستجو
مطالب اخیر
لوگو دوستان

جعبه حدیث

احمد بخشایشی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: چرا باید خطای چند پلیس، كل نظام زیر سئوال برود؟ مگر همین چند روز پیش رییس بی بی سی بخاطر اشتباهش از سمت خود كناره گیری نكرد تا كل مجموعه اش زیر سئوال نرود؟ و یا وقتی یك یا چند پلیس در آمریكا رفتار خشنی می‌كنند نظام سیاسی از آن مامور دفاع نمی‌كند تا نظام سیاسی آنجا زیر سئوال نرود. این رسم در همه جای دنیا اعمال می‌شود اما در كشور ما نه تنها اینگونه نیست بلكه هزینه‌های فراوانی به نظام وارد شده است. وی افزود: مسئولان حتی از اطلاع رسانی هم دریغ دارند. به هر حال مرگ یا قتلی در زندان رخ داده و باید با عوامل آن برخورد شود. پلیس و قوه قضاییه باید پاسخگو باشند. نماینده اردستان در مجلس افزود: از طرف دیگر زندانی سیاسی شرایط خاصی دارد. مگر نلسون ماندلا ۲۷ سال زندان نبود؟ چرا در كشور ما این زندانیان باید عمودی به زندان برده شوند و افقی بازگردانده شوند؟

گفتنی اینكه سپس متن اولیه گزارش كمیسیون ویژه مجلس در باره حادثه فوت مرحوم ستار بهشتی وبلاگ نویس زندانی، توسط نقوی قرائت شد كه در آن درخواست شده نسبت به برخورد با عوامل این ماجرا اقدام لازم صورت بگیرد.

فرمانده ناجا: هنوز مشخص نیست که فوت «ستار بهشتی» طبیعی بوده یا نه

از سوی دیگر فرمانده نیروی انتظامی گفت: در پرونده «ستار بهشتی» اگر قصوری از نیروی انتظامی دیده شود، با مقصران برخورد قاطع خواهیم کرد.
اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه مراسم صبحگاه یگان‌های انتظامی استان کرمانشاه، درباره آخرین وضعیت پرونده «ستار بهشتی»، اظهارداشت: پرونده این وبلاگ‌نویس در دادسرا است و چون ریاست قوه قضاییه دستور رسیدگی ویژه به آن را صادر کرده، ما نیز در نیروی انتظامی برای مشخص‌شدن ابعاد این پرونده با قوه‌قضاییه همکاری داریم. ماموران مورد نظر در حال حاضر در اختیار دادسرا برای بازجویی هستند. فرمانده انتظامی گفت: اجرای قانون باید بر اساس موازین شرع و قانون باشد و ما هرگز حق افراط و تفریط در این زمینه را نداریم، گرچه هنوز مشخص نشده که در خصوص «ستار بهشتی» جرمی رخ داده یا نه، اما اگر قصوری صورت گرفته شده باشد با مقصران برخورد قاطع خواهیم داشت.

احمدی‌مقدم یادآور شد: معمولا جرم اینگونه مجرمان (وبلاگ نویسی) پس از شناسایی، با بیان تذکراتی و در نهایت با اخذ تعهداتی، خاتمه می یابد. هنوز مشخص نیست که فوت «ستار بهشتی» طبیعی بوده یا نه، و این موضوع نیز در دست بررسی است.


نوشته شده در پنجشنبه 25 آبان 1391
رهبر انقلاب

درباره سایت
نویسندگان
آمار سایت